Ułatwienia dostępu

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich to miejsce, w którym kultura spotyka się z człowiekiem.

Dział programowy jest głównym filarem wszystkich wydarzeń. Działamy na dwóch płaszczyznach:

Pierwszą jest organizowanie wydarzeń artystycznych: spektakle, koncerty, wystawy. Zajmujemy się pracą nad imprezami o charakterze artystycznym, piknikami czy festynami. Na stałe w naszym kalendarzu zapisane są wydarzenia: Dni Kątów Wrocławskich, Dożynki Gminne, Jarmarki Wielkanocne i Bożonarodzeniowe, Ogólnopolskie Zimowe Spotkania Taneczne, półkolonie letnie i zimowe. Organizujemy uroczyste obchody świąt narodowych. Wdrożyliśmy cykliczne wydarzenia: „Inny Wymiar Kina”, „Kulturalny Wypad z Gminy” czy „Wietrzenie Szaf”. Cały czas pracujemy nad nowymi projektami!

Drugą płaszczyzną są zajęcia stałe. Co roku poszerzamy i dostosowujemy naszą ofertę do potrzeb mieszkańców gminy. Oferujemy ok. 20 rodzajów zajęć, indywidualnych i grupowych, dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Współpracujemy z wieloma wybitnymi instruktorami, którzy przekazują wiedzę i pasję naszym uczestnikom. Rok kulturalny trwa od połowy września do połowy czerwca. Zapisy na zajęcia rozpoczynają się na początku września i w zależności od ilości miejsc, trwają przez cały rok kulturalny.
Współpracujemy także z Urzędem Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie,  z instytucjami, stowarzyszeniami, jednostkami oświaty, jednostkami organizacyjnymi gminy, innymi instytucjami kulturalnymi, z lokalnymi artystami, stowarzyszeniami i fundacjami.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!